Czarne róże: Co oznaczają i czy są żywe?

Czarne róże: Co oznaczają i czy są żywe?

Czarne róże stają się coraz bardziej popularne, dlatego postanowiliśmy poświęcić im osobny wpis. Ich znaczenie na przestrzeni lat bardzo mocno się zmieniało. Kiedyś symbolizowały wyłącznie negatywne emocje, czy śmierć. Obecnie mają całkowicie inny wydźwięk i o wielu więcej zwolenników. Prawdopodobnie pierwszą udokumentowaną różę w ciemnym odcieniu znaleziono w małym tureckim miasteczku Halfeti już w czasach gotyckich.

Czarne róże pojawiają się w rodzinie Addamsów. W różnych adaptacjach rodzina Addamsów bywa przedstawiana jako uprawiająca lub podziwiająca czarne róże, które, niewątpliwie, są symbolem ich doskonałego poczucia estetyki i miłości do tego, co nietypowe i mroczne.

Czarne róże znaczenie?

Kto nie pamięta filmów czy kreskówek, gdzie śmierci, bądź nieszczęściu towarzyszył motyw wręczenia kwiatu w czarnym kolorze. Od zarania dziejów była to barwa kojarzona z negatywnymi emocjami. Obecnie wiele się jednak zmieniło i czarne róże są bardzo porządanym i modnym kolorem. Charakteryzuje je tajemniczy, a zarazem elegancki wygląd. Co ciekawe czarna róża ma ciekawą historię i kryje w sobie symbolikę, od namiętnej miłości po głęboko zakorzenioną nienawiść. W dzisiejszych czasah poza aspektami uczuciowymi jest uosobieniem nowoczesności, odwagi, czy wyjątkowości, a także prezentem idealnym dla mężczyzn.

Czarna róża na łodydze
Czarna róża na łodydze 50 cm

Czy czarne róże są naturalne?

Wszystkie czarne kwiaty dostępne na stronie Rose du Château są w 100% naturalne. To tradycyjne, żywe róże, które uległy procesowi stabilizacji (więcej o procesie stabilizacji dowiesz się tutaj), dzięki czemu będą cieszyć oko i serce przez 2 lata. Co więcej należy podkreślić, że nie są to róże sztuczne. Do tego odmiana czarnych róż jest wieloetapowo przygotowywana tradycyjnymi barwnikami pochodzenia roślinnego. Są więc odpowiednie również dla wegan i alergików. Barwienie odbywa się w specjalnych kadziach, dzięki czemu kwiat jest idealnie czarny, bez jakicholwiek innych odcieni.

Róża czarna Beauty & the Beast
Czarna róża w szkatułce

Bukiet z czarnych róż

Jak już wcześniej wspominaliśmy róże w czarnych barwach mogą być fantastyczną dekoracją wnętrza. Są nowoczesne i idealnie wkoponują się do modnych, odważnych przestrzeni, zarówno loftowo industrialnych, jak i tych z dodatkami drewna i metalu. Takie kompozycje można znaleźć w kilku wariantach. Pierwszy z nich to tradycyjne róże na łodydze idealne do umieszczenia we flakonie, bądź luzem. Ich ilość możemy dowolnie dobrać w zależności od potrzeb. Każda róża jest zapakowana w eleganckim opakowaniu z grafiką i przeźroczystą pleksą. Kolejną możliwością są same róże, bądź też z dodatkiem np. peonii we flowerboxie typu bouquet. Tutaj znajdziemy kilka ciekawych i mocnych połączeń m.in. z białymi piwoniami Warto podkreślić, że w ofercie Rose du Château znajdują się róże i inne kwiaty wieczne, czyli takie które pozostaną świeże przez 2 lata.

Czarne róże bukiet
Bukiet czarnych róż i piwonii (kategoria bouquets)

Flowerbox z czarnymi różami

Jeśli tradycyjne czarne róże na łodydze są dla nas niewystarczające, polecamy kwiaty we flowerboxie. Tutaj mamy bardzo wiele wariantów w zależności od preferencji kolorystycznych pudełka. Najbardziej popularne boxy to czarne, białe, białe marmurowe i antracytowe flokowane. W ostatnich latach mocno spopularyzowały się również flowerboxy w kształcie serca z czarnymi różami. Są nowoczesnym sposobem wyrażania uczuć, dla osób które np. nie lubią kwiatów w najbardziej powszechnym czerwonym kolorze. Jeśli lubimy jednak subtelną małą kompozycje, rekomendujemy czarną różę w mini pudełku. Jest delikatna, a zarazem bardzo wyrazista i zmieści się praktycznie w każde, nawet najwęższe miejsce. Świetną dekoracją modnych pomieszczeń są czarne róże w białym marmurowym pudełku. To must have dekoracyjny tego roku.

Flowerbox marmurowy z czarnymi różami
Czarne róże wieczne w marmurowym flowerboxie

 

Sprawdź ofertę:

Piwonie wieczneCzarne Róże wieczne we flowerboxieCzarna Róża na łodydzeCZARNA RÓŻA W SZKATUŁCEFlowerbox czarne serce

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (15 głosów, średnia: 4,13 / 5)
Loading...
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × 3 =