Czym są róże wieczne i jak je pozyskujemy?

Czym są róże wieczne i jak je pozyskujemy?

Choć wieczne róże nie są totalną nowością we współczesnej florystyce, wciąż wiele osób jeszcze o nich nie słyszało. Z tego artykułu dowiesz się czym są wieczne róże, jak je pozyskujemy oraz jak je pielęgnować, aby zachwycały jak najdłużej.

Wieczne róże od Rose du Chateau®

Która kobieta nie kocha róż? Z pewnością większość uwielbia otrzymywać kwiaty, ponieważ uznajemy je powszechnie za symbol miłości oraz romantyzmu. Są piękne oraz mają przyjemny zapach, co może przywoływać miłe wspomnienia oraz przypomina o osobie, która taki prezent podarowała. Bukiet róż sprawia również, że kobieta czuje się wyjątkowa, doceniona oraz kochana.

Ciekawostka: Czy wiesz, że Rose du Chateau® jest pionierem flowerboxów z wiecznymi różami w Polsce?

Przetarliśmy polski szlak dla flowerboxów z wiecznymi różami i jesteśmy z tego bardzo dumni. A tak zaczęła się nasza kwitnąca przygoda:

Pewnego dnia wysyłając po raz kolejny flowerbox pełen żywych róż uświadomiliśmy sobie oczywistą rzecz. Każda róża nawet ta najpiękniejsza, musi kiedyś stracić swoje płatki i zwiędnąć. Wiedząc, że nasi klienci (tak jak i my) pragnęliby, aby każdy kwiat pozostał wiecznie żywy, zachowując swoją dostojność i wykwintność, zadaliśmy sobie pytanie; czy taki pomysł jest możliwy do zrealizowania. Pełni zapału i energii, zmotywowani do działania, wyruszyliśmy w daleką podróż. Wyprawę w celu znalezienia upragnionego sposobu utrzymania piękna róży na dłużej niż kilka dni.

Wieczne róże z rajskiej Ameryki Południowej

Poszukiwania rozpoczęliśmy w Afryce, podróżując przez Kenię i Tanzanię, pozostawiając ślad na Madagaskarze. Niestety nie znaleźliśmy nic, co przybliżyłoby nas do upragnionego celu. Podjęliśmy decyzję, by poszukać jeszcze dalej. Udaliśmy się więc do Ameryki Południowej. Zaczynając od Brazylii, przemierzając zakątki Peru i odkrywając rejony Kolumbii, ostatecznie wylądowaliśmy w Ekwadorze. I właśnie tam spotkaliśmy ludzi, którzy odkryli przed nami sekrety stabilizacji wyglądu róży. Wracając do Polski bogatsi w wiedzę zdobytą w Ekwadorze, niezwłocznie wdrożyliśmy ją w życie. W ten oto sposób powstały i stały się dostępne dla naszych klientów róże wieczne. Wykonywane ręcznie i z należytą starannością przez naszych wykwalifikowanych partnerów handlowych, nazwane są także jako róże stabilizowane.

Pozostała jednak jeszcze jedna kwestia do zrealizowania. Przecież tak wyjątkowa wieczna róża zasługuje na równie wyjątkowe opakowanie. Na szczęście w tym wypadku nie musieliśmy wyjeżdżać za granicę, z pomocą przyszli nam nasi krajowi producenci. Dla nich również staranność, dokładność wykonania i wyjątkowość produktu stanowią fundamentalne wartości. Tak powstał pierwszy flower box, czyli pudełko, w którym transportowana jest róża. Po wykonaniu pierwszego z nich zaczęły powstawać kolejne, każdy w innym kształcie i odmiennym kolorze. Następnie poszliśmy o krok dalej dodając niektórym flowerboxom wyjątkowe zdobienia i specjalne struktury materiału. W ten sposób mogą być tworzone różnorakie kompozycje flowerboxów i róż wiecznych.

Czym różnią się wieczne róże od tradycyjnych róż ciętych?

Prawdziwe wieczne róże są kwiatami naturalnymi! Dzięki technice stabilizacji, zachowują swoje piękno i świeżość przez znacznie dłuższy czas niż tradycyjne róże, zazwyczaj więdnące po kilku dniach. Metoda konserwacji pozwala róży zachować swój naturalny wygląd i strukturę przez wiele miesięcy, a nawet lat. A to wszystko bez potrzeby podlewania czy specjalnej skomplikowanej pielęgnacji. Brzmi super, prawda?

Wieczne róże stanowią elegancką alternatywę dla tradycyjnych świeżych róż. Różnią się one od normalnych przede wszystkim trwałością. Kolejną ich ogromną zaletą jest fakt, że nie wymagają one specjalnej pielęgnacji, światła słonecznego ani podlewania.  Jest to często uciążliwe w przypadku normalnych róż. Wieczne róże są zauważalnie droższe od zwykłych, natomiast w dłuższej perspektywie okazuje się, że są bardziej opłacalne. Nie trzeba ich wymieniać tak często i są niemalże bezobsługowe. W końcu wieczne róże to nie tylko kwiaty – to przede wszystkim trwałe przypomnienie o pięknych chwilach, uczuciach i ważnych osobach.

Róże wieczne oferowane przez markę Rose du Chateau® oferujemy w wielu kolorach. Nawet takich, w jakich nie występują róże świeże, jak na przykład złoto lub czerń. Wygląd naszych róż pozostaje niezmieniony przez długi czas, co jest bardzo dużym atutem. Dzięki temu mogą służyć jako dekoracja wnętrz lub doskonały pomysł na prezent, który będzie symbolizował trwałość oraz długotrwałe uczucia.

Skąd się wzięły wieczne róże?

Koncepcja zachowania ulotnego piękna kwiatu ciętego nie jest żadną nowością. Już od dawna próbowano to piękno utrzymać na dłużej poprzez, chociażby, suszenie. Współczesna metoda pozyskiwania wiecznych róż rozwinęła się stosunkowo niedawno. Głównym impulsem do wynalezienia takiej technologii, było zapotrzebowanie rynku na długotrwałe, naturalne, piękne róże. Kwiaty, które mogą być wykorzystane do dekoracji pomieszczeń, bukietów ślubnych czy jako trwały prezent. Idealnie sprawdzą się jako niezapomniane upominki na urodziny, imieniny, rocznice, Dzień mamy, Dzień kobiet, Walentynki lub inne romantyczne okazje. Oprócz róż wiecznych, posiadamy w swojej ofercie również piwonie wieczne.

Na czym polega stabilizacja wiecznych róż?

Najwyższej jakości róże są ścinane w najlepszym momencie rozkwitu, aby były najpiękniejsze oraz najbardziej okazałe. Na początku są one delikatnie suszone, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci z kwiatu. Naturalne soki występujące w róży zastępuje się specjalnym roztworem konserwującym, którego skład nie jest w pełni znany. Każdy producent ma swoją autorską metodę stabilizacji róż, natomiast niechętnie się nimi dzieli. Wiemy na pewno, że w roztworze występuje między innymi gliceryna oraz inne substancje konserwujące. Podczas procesu stabilizacji róże zanurza się w takim roztworze i absorbując go utrzymują swoją elastyczność oraz strukturę. Całość procesu zazwyczaj trwa od kilku dni do tygodnia.

Jak dbać o wieczne róże?

Jak już wspomniano wyżej, proces pielęgnacji róż jest stosunkowo prosty. Jeśli zapamiętamy kilka poniższych zasad pielęgnacyjnych, będziemy cieszyć się pięknem wiecznych róż przez długi czas:

 1. Unikaj kontaktu wiecznych róż z wilgocią oraz wodą – optymalna wilgotność to około 40-60%. Zarówno zbyt duża wilgotność, jak i zbyt suche powietrze mogą negatywnie wpływać na kwiaty. Wilgoć jest idealnym środowiskiem dla rozwoju pleśni i bakterii, co może powodować gnicie róż. Jak widać – kontakt z wodą może zaszkodzić różom, dlatego nie wolno ich podlewać.

2. Unikaj bezpośredniego intensywnego światła słonecznego, ponieważ może ono powodować blaknięcie koloru róż. Promienie UV mogę przyspieszać degradację materiałów organicznych, co będzie prowadziło do ich kruszenia się oraz usychania. Dodatkowo, wysoka temperatura może negatywnie wpływać na substancje konserwujące, skracając żywotność róży. Najlepiej przechowywać je w suchym oraz chłodnym miejscu z dala od źródeł ciepła. Optymalna temperatura to około 18-22 stopni Celsjusza.

3. Czyść wieczne róże z kurzu – gdy róże są zakurzone należy je przetrzeć pędzelkiem z delikatnym włosiem lub zdmuchnąć kurz w bezpieczny sposób.

4. Nie dotykaj płatków wiecznych róż – róże wieczne są dość delikatne i nie lubią dotyku. Częste dotykanie może powodować ich uszkodzenie.

5. Jeśli wieczne róże schną, zaleca się przeniesienie ich na kilka godzin do nieco bardziej wilgotnego miejsca lub umiarkowane użycie nawilżacza powietrza.

Jeśli będziesz pamiętać o tych wskazówkach pielęgnacyjnych, możesz cieszyć się pięknem swojego flowerboxa przez długi czas, nawet do 2-3 lat.

Czy wieczne róże pachną?

W wyniku procesu konserwacji, wieczne róże pozbawia się naturalnego zapachu. W Rose du Chateau® używamy specjalnych kompozycji zapachowych dedykowanych wiecznym różom. Dzięki temu Twój prezent dla bliskiej Ci osoby będzie oddziaływał na wszystkie zmysły. 🌹❤️

[Aktualizacja: styczeń 2024]

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,05 / 5)
Loading...
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście − trzynaście =